GTA IV

Multiplayer

Deathmatch [2-16 hráčov]

screen

Myslím, že tento mód nemusím nikomu, kto aspoň raz zavadil o multiplayerovú hru, zvlášť predstavovať. Jediným cieľom je teda zabiť čo najviac súperov. GTA IV však ide ďalej a umožňuje nastaviť počet zbraní, mieru zaujatosti polície či napríklad hustotu zaľudnenia a premávky.

Team Deathmatch [2-8 týmov]

screen

Ako už názov napovedá, ide o obdobu predchádzajúceho deathmatchu. Rozdiel je však v tom, že hráči sa zoskupujú v týmoch a nehrajú tak každý sám za seba. Ich cieľom je nazbierať čo najviac peňazí tým, že okradnú protivníkov.

Mafia Work [2-8 hráčov]

screen

Konečne sme sa dostali k novinke, v ktorej bude na začiatku hry jeden hráč označený za cieľ a vašou úlohou je, ako sa na správneho mafiána patrí, zabiť ho ako prvý.

Team Mafia Work [2-8 týmov]

screen

Mafia vám zadá určitú úlohu, napríklad ukradni auto, prevez osobu na určité miesto, a podobne. Ak misiu splníte, dostanete odmenu, ktorá sa prepočíta na body. Mafiu však môžete ignorovať a snažiť sa druhému týmu prekaziť plnenie jej príkazov.

Race [1-16 hráčov]

screen

Názov hovorí za všetko. Ide o klasické závody s tým, že je tu možnosť nastaviť počet kôl, druh vozidiel (autá, člny, vrtulníky. Delí sa na dva podmódy - Free Race a Cannonball Run.

V prípade prvého ide o klasický závod, v ktorom sa máte z miesta A čo najrýchlejšie prepraviť na miesto B. Ak si zvolíte Cannonball Run, budete musieť po ceste prejsť cez niekoľko checkpointov. Je však jedno, akou cestou sa k nim dostanete - logicky je najlepšia tá najkratšia ;).

GTA Race [1-16 hráčov]

screen

Ak máte radšej trochu drsnejšie závody, GTA Race je pre vás ako stvorené. Na ceste vás okrem checkpointov čaká aj hromada zbraní, ktoré vám pomôžu k dosiahnutiu vysnívaného cieľa. Počas závodu môžete vystúpiť z auta a osladiť tak protivníkom život niektorou zo zbraní.

Cops 'n' Crooks [2 týmy]

screen

Tento mód sa skladá z dvoch častí - All of One a One for All - a účinkujú v ňom dva týmy - policajti a mafiáni. V prvej časti (All of One) mafiáni prevážajú svojho bossa a je teda ich úlohou ho chrániť. Ak sa im podarí dopraviť ho na určené miesto, vyhrávajú. Ak nie, vyhrávajú policajti. V druhej časti mafiáni kradnú autá zo zoznamu. Úlohou policajtov je, samozrejme, prekaziť tieto plány. Pre úspech mafiánov musia ostať na žive aspoň štyria hráči (samozrejme po ukradnutí všetkých aut zo zoznamu). Keďže nefunguje respawn, nebude to až také jednoduché. Ak vás zabijú, musíte totiž čakať až na ďalšie kolo.

Hangman's Noose [2-4 hráči]

screen

Ak ste v hrách radi v úlohe záchrancov, prídete si v tomto móde na svoje. Vašou úlohou totiž bude chrániť mafiána (Petrovic) na úteku z letiska až kým sa dostane k vrtulníku. Aby to nebolo také jednoduché, cestu vám budú poriadne strpčovať príslušníci oddielu SWAT.

Deal Breaker

OFICIÁLNE NEPOTVRDENÉ: Podľa špekulácií na GTA4.NET by mohlo ísť o mód typu Capture the flag, kde ale nebudete súperiť o vlajku, ale o akúsi zásielku, ktorú musíte dopraviť na určené miesto.

Turf War [2 týmy]

Určite si spomínate na súperenie gangov o územie v GTA SA. V GTA IV by sme sa mali dočkať niečoho podobného, a to v móde Turf War. Čím viac členov týmu sa nachádza v lokácii, ktorú chcú získať, tým je tento proces rýchlejší. S pribúdajúcimi územiami rastie sila týmu a hrubne peňaženka ;).

Car Jack City

OFICIÁLNE NEPOTVRDENÉ: Na začiatku vám bude pridelený zoznam áut, ktoré máte ukradnúť.

Team Car Jack City [2-8 týmov]

Na mape sa objavia autá, ktoré je potrebné ukradnúť a dopraviť ich na určené miesto. Výška odmeny závisí na miere poškodenia auta. Výnimku tvoria autá naložené drogami, tie môžete doviezť aj úplne zdemolované (samozrejme schopné jazdy). Tým, ktorý zarobí najviac peňazí, vyhráva.

Bomb Da Base I

OFICIÁLNE NEPOTVRDENÉ: Hráči budú opäť rozdelení do dvoch týmov - útočiaci a brániaci sa. Úlohou útočiaceho týmu je zneškodniť niekoľko objektov, ktoré patria protivníkom, v presne určenom čase.

Bomb Da Base II

OFICIÁLNE NEPOTVRDENÉ: V prípade tohoto módu ide o spomienku na istú misiu z GTA III. Môžeme predpokladať, že ide o ďalší týmovo zameraný kúsok. Z útočiaceho týmu bude zvolený jeden hráč, ktorého úlohou bude zničiť určený a veľmi dobre chránený objekt (druhým týmom). Týmoví spoluhráči ho samozrejme budú chrániť.

Free Roam [1-16 hráčov]

Free Roam vám poskytne úplnú voľnosť - žiadne pravidlá, žiadne body, žiadne úlohy.