GTA IV

GTA LC stories

Recenze

Tento článek je zde zveřejněn s povolením autora článku Jakubafa . Jakékoliv kopírování a nebo rozebírání článku je zakázáno.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Ten člověk, co si myslel, že GTA se nikdy nevejde do kapsy, se šeredě mýlil…

 

Začneme pěkně postupně…

Liberty City

Město je opět rozděleno do tří častí, které se vám po udělaní misí zpřístupní.Čeká zde na vás spoustu překvaní, např. most spojující Portland a Statound Island se teprve staví. Zavzpomínate i na staré dobré časy, kdy jste poprvé umlátili důchodce basebolovou pálkou.Město je také přispůsobeno pro motorky, takže na vás čeká spousta skoků.Bohužel není upraveno pro vrtulník a tak některé budovy nemají střechu nebo nimy můžete proletět.Vy se vlastně ani k vrtulníku dostat nemáte, jen s ním v jedné misi poletíte, dá se ale získat cheatovacím prográmkem.Po vodě se opět můžete projet s lodí a funguje tu dokonce jeden trajekt, který vás převeze z jednoho ostrova na druhý.

Dopravavovat se může po silnici, po vodě nebo ve vzduchu.Je zde velký výběr aut a setkáte se zde i s výše zmiňovaným vrtulníkem.Lodě jsou zde podobné jako v GTA III.Svést se můžete i metrem.

Mission Complete!

Čekají zde i úplně nové mise, je tu jedna zvlášť povedená, ale je trochu těžší.Ovládnete na dálku auto jednoho člověka z FBI(prostě velké auto na dálkové ovládání) a musíte s ním přejíždět agenty, ale nesmíte si auto zničit.A nebo je tu ještě jedna povedená(je nepovinná), máte za úkol prodávat auta lidem s kterými děláte zkušební jízdy, ale musíte jet rychle a nenaborat.

 

A konečně je zde i oficialní multiplayer přes wifi až pro 6 hráčů.Vybírat můžete celkem ze 7 módů:

1)Liberty City Survivor: Hraje několik hráčů a pokouší se zabít jeden druhého a ten kdo jich zabije nejvíc vyhraje, skoro jako u CoD, Counter Strike a podobné.

2)Protection Racket: Budete mít za úkol zničit auta jiných gangů a chránit ty svoje.

3)Get Stretch: Zase něco z auty, za úkol máte kradení aut jiných gangů a ochranu vlastních aut .

4)The Hit List: V prvním kole se vybere jeden z hráčů, kterého se budou ostatní snažit zabít. Když ho zabijou, tak se vybere další hráč, kterého bude opět za úkol zabít. Až se všichni hráči vystřídají, tak vyhrává hráč, který nejdéle vydržel nápor ostatních hráčů tzn. kdo byl nejdéle na živu.

5)Street Rage: A máme tu něco pro milovníky drsné jízdy. Úkolem tohoto multiplayeru je projíždět checkpointy co nejrychleji to de. Hráčům je dovoleno při závodu měnit automobil nebo střílet po protihráčích (i drive-by). Hráči budou re-spawnováni v případě, že do určitého limitu neseženou auto nebo když budou zabiti. Kdo projede první cílovou čáru, vyhrál. Při jízdě bude možné sbírat i bonusy: Sticky Tires a Istant Repair.

6)The Wedding List: Toto je pro všechny volný multiplayer. Úkolem je posbírat auta roptýlená po městě a dopravit je do přepravních klecí. Pouze hráči ve vozech vědí umístění přepravních klecí. Peněžní odměna je stanovená na stavu vozu, který doručíte. Když budou všechna auta doručena, vyhrává hráč, který má nejvíce peněz.

7)Tanks for the Memories: Buďte první kdo, sežene tank a pokoří Tank Time. Ostatní hráči musí zničit váš tank, než Tank Time vyprší. Pokud bude tank zničen, hráč, který způsobil tanku největší poškození sebere nový tank. Hráči musí opět tento tank zničit. Vyhrává ten, kterému se podaří jako prvnímu pokořit Tank Time.

Everybody listens to…RADIO!

Už od počátku série Grand Theft Auto si hráči oblíbili jedinečné rádiové stanice, které nabízela.Liberty City Stories obsahuje 10 rádiových stanic, které se odrážejí ve stylu roku 1998 v Liberty City. Od stanic vysílajících klasickou hudbu až k rockovým rádiím a ke stanici, která se věnuje různým typům talk show. Obsahuje stále populární CatterBox s Lazlem (v moderátorském křesle) Nemusíte však poslouchat jen spoustu různých rádií, které LCS nabízí. Můžete si importovat svou vlastní hudbu za využití „Rockstar Custom Tracks“.

Poprvé v Liberty City, bude vaše postava moci měnit oblečení podle vašich představ. Budete nuceni obléknout si určité oblečení pro dokončení určitých misí. Ale ostatně budete moci Toniho obléknout jakkoli chcete.Bohužel zde chybí spouta věcí ze San Andreas, jako posilovny, kupování jídla, skoky padákem a další. Ovšem můj dojem z PSP GTA je tak jako tak velice kladný.