GTA IV

Dialogy

GTA4: Dialogy z pěti misí!
Exklusivně, přepisy misí... ČESKY!

Je to opravdu neuvěřitelné, ale na stránce gta4.net jsou publikovány dialogy pěti misí hry, přičemž celý jejich přepis vychází z novinářského dema. Tentokrát budete mít při hraní více volnosti, více možností a větší kontrolu nad postavou. Budete moci začít jednu misi, mezitím dělat jinou, která není nějak spjatá s tou předchozí a tu hlavní dokončit později. GTAIV vám také dá možnost si mise naplánovat. Krom toho, že budete dostávat různé telefonáty, sami budete moci volat a vyhledávat úkoly. Žluté označení představují oné mise a jakmile do nich vkročíte, spustí se filmeček.

Tyto mise budou mít ve finální verzi jiné pořadí, nicméně ve hře jsou. Celý text dialogů a scének jsem exklusivně přeložil, nikde jinde to česky nenajdete. Kdo se chce nechat překvapit a nemá rád spoilery, ať už dál nečte. Ostatní, jde se na to.

DEMO MISE #1 - CALL AND COLLECT/ ZAVOLEJ A POSBÍREJ

McReary se chce se Nikem setkat osobně, aby s ním probral další laskavost. Setkání se odehrává v Castle Gardens, na odlidněném místě vedle řeky s kruhovou fontánou. Město na pozadí, letmí pohled na sochu radosti (Statue of Happiness). McReary chce po Nikovi, aby získal paměťovou kartu s daty od neznámého vyděrače a poté mu kartu přinesl. Tato karta obsahuje citlivé informace o McRearym.

McReary: Byl jsi sledován?
Niko: Hey, zvláštní tě tady vidět, strážníku McReary.
McReary: Řekl jsem ti aby jsi sem přišel, ty bídnej červe!
Niko: Ano? Proč?
McReary: Vím o tobě.
Niko: Víš co?
McReary: Vím toho dost, chlapče.
Niko: Ah, co víš, chlapče?
...
Niko: Nevím o čem mluvíš, náčelníku.
McReary: Myslíš si, že tohle je město, které může uchovat tajemství?
Niko: Opravdu nevím o čem mluvíš.
McReary: Ale víš. Víš, že chlap musí udělat, co je třeba. Lidi nejsou perfektní, jejich život je zpackanej...
Niko: Jasně, to každej ví.
McReary: Tak. Ty budeš sledovat mě, a já nebudu sledovat tebe. Víš co tím myslím?
Niko: Myslím, že ano.
McReary: Takže, jeden chlápek se mě snaží vydírat.
Niko: Kdo?
McReary: Já nevím. Myslí si ale, že mu zaplatim. Je to chytrák. Vyjednal výměnu u Humboldt River mimo Silicon Street. Řekl mi, ať mu zavolám z rozhledny co tam je.
Niko: OK...
McReary: Poslouchej, udělal jsem, co jsem udělal. Udělal jsem chybu. To nedělá ze mě ďábla. Teď pochopitelně nemůžu jít, protože takhle dostane fotku mě, jak mu předávám peníze a to by mě usvědčilo. Nenesu vinnu za nic jinýho, než to, že jsem chlap.
Niko: Abych byl upřímnej... Tak či tak mi to je jedno...
McReary: Zavolej mi, až se dostaneš na místo.
Reklamná kampaň v mestách

Jedinou dostupnou informací je telefonní číslo a místo, kde se vyděrač ukrývá. Plán je dojet do tohoto místa, zavolat mu, aby mohl být v davu identifikován, a poté ho zabít, abyste obdrželi zpět paměťovou kartu. Niko naskočí do černé "Comety" - název dopravdního prostředku - a jede k rozhledně Union Drive East. Zavolá McRearymu, který mu dodá další instrukce. McReary posílá textovou zprávu na číslo vyděrače. V ní stojí: Zavolej na mobil zloděje a sleduj kdo to zvedne. Mluv s ním, dokud ho nebudeš moci identifikovat. Niko volá vyděrače:

Vyděrač: Haló? Kdo je to?
Niko: Přítel. Volám ohledně tvé vyměny s McRearym.
Vyděrač: Jo. Měl by mít mí papíry. Nedělám si prdel.
Niko: Jsem si jistý, že vaše peníze má. Máte to, co chce on?
Vyděrač: Jo, mám to. Přejdeme už kurva k věci? Moc se s tím nepárám. Práskni mě, a tahle sranda je po celým Weasel News - zprávách. Stačí abych zmáčknul jedno tlačítko.
Niko: Opravdu...
Vyděrač: Jo. A je tu právník jménem Tom Goldberg, kterej má velkej zájem. Doslova nenasytně prahne po McRearových prachách a lejnech. Jo.
Niko: Ještě, že je Francis platí.
Vyděrač: Zavolej, až se to uskuteční. Nerad tolik kecám, jasný?

Během hovoru je slyšet zvonění. Niko musí přistoupit blíž, aby určil odkud vychází. Vyděrač musí být identifikován a zabit. Jelikož se toto děje za denního světla, dostanete za to dvě policejní hvězdy. Niko musí prchat před policajty a vrátit McRearovi paměťovou kartu, aby dokončil misi.

Niko: Jo, je mrtvej.
McReary: Skvěle, nyní se jich mohu zbavit. Cítím se jako nový člověk. Ne mnoho lidí dostane druhou šanci jako tuhle. Děkuji ti.
Niko: Jsi zproštěň hříchů, myslím.

DEMO MISE #2 - FINAL INTERVIEW/ FINÁLNÍ INTERVIEW

Francis McReary, zkorumpovaný policejní důstojník, pošpinil Nikovi jeho minulost. Chce na oplátku několik laskavostí za to, že pomlčí o těžkém zločinu, který Niko spáchal. První věci, kterou chce aby jsi udělal, je zabití Toma Goldberga, právníka z firmy Goldberg, Ligner & Shyster, a poté získal nějaké soubory z jeho kanceláře. Niko si bere taxi ke café TW@ v Algonquinu a podá na stránku Goldberga falešné resumé. Plánem je domluvit interview, abyste se dostali do budovy, aniž by vás někdo z něčeho podezíral. Poté zavoláte McRearymu, abyste potvrdili, že resumé bylo úspěšně odevzdáno. Krátce poté Karen, recepční z Goldbergu, volá, aby domluvila interview:

Volající: Tohle je Karen z Goldbergu, chtěli bychom s vámi domluvit interview v co nejbližším termínu. Přijďte k nám do kanceláře zítra v poledne, vyhovuje to?
Niko: To bych si mohl na tu dobu udělat volno.
Karen: Super, vaše interview bude s panem Goldbergem. Představte se ochrance a oni vás už nasměrují. Přeji pěkný den.

Niko volá Rearymu, potvrzuje schůzku a interview. Odehraje se v poledne, aby do té doby se stihly jiné kšefty. Niko musí na interview vypadat reprezentativně, takže nové oblečení si koupí v Perseusovi -kvalitním pánském obchodu označeném na radaru jako triko. Pokud se zapomenete převléknout, ukáže se vám upomínka. Čokoloádový oblek byl koupen za 1000$, nějaký boty k tomu za 200$. U Goldberga, recepční vítá Nika:

Karen: Pane Bellicu, vítejte. Kouknu se, zda-li je pan Goldberg volný... Pane Goldbergu, pan Bellic se dostavil na ten pohovor.
Goldberg: Tak dobrá, skvěle. Řekněte mu, ať vejde do kanceláře.
Karen: Uh huh, pošlu ho dál. Následoval byste mě prosím, pane Bellicu.

Karen vezme Nika do zasedační místnosti ve třetím patře. Goldberg začne mluvit, ale TOHLE NENÍ FILMEČEK a Niko se může volně pohybovat, vystřelit.

Ahoj, Niko! Hledám chlapa, který dokáže věci nezvorat. Nikolaii, líbí se mi tvoje resumé. Zdá se, že jsi typ chlapa, který překračuje hranice, bojovný muž. Musím se na to jenom ještě jednou podívat a projít si tvé zkůšenosti... Tak, ty jseš ten typ, co nečeká, až mu někdo něco poručí, vidí problém, prokoukne lidi a...

Niko vytahuje zbraň.

Woah, woah..zadrž kamaráde! Jsme právníci, nepotřebujeme pistole! Ale odvážnej krok, musím přiznat, líbí se mi tvůj styl... zbraně nezabíjej lidi, videohry ano! (LOL - pozn. redakce)

Jamnile jsou soubory získány zpět a Goldberg je mrtev, recepční běží volat o pomoc. Dostáváte tři hvězdy hledanosti. Policajti vstupujou do budovy a schovávají se za předměty. V této demonstraci, se Niko schoval za úklidový vozík. Niko nyní musí utéct z budovy a zbavit se tří hvězd, aby dokončil misi.

GTA4: Dialogy z pěti misí 2!
DEMO MISE #3 - SEARCH AND DELETE/ HLEDEJ A VYMAŽ

Brucie chce po Nikovi, aby se zbavil policejního práskače dřív, než začne vypovídat něco o jeho kamarádech. Práskač je v utajení a tak je úkolem ukrást policejní vůz, aby se mohl Niko dostat k palubnímu počítači a získat bližší detaily jeho umístění. Když se Niko pokusí ukrást policejní vůz, Brucie mu pošle vzkaz, aby zavolal 911. Policie tam přijede a prozkoumá oblast a Niko je může přepadnout.

Brucie: Potřebuju, aby jsi zmlátil pár lidí, v jejich autě.
Niko: Jak ho najdu?
Brucie: Chlape, jseš chladnej! Ani jsi nemrknul! To miluju! To kurva miluju. Musíš ukrást policejní vůz, dostat se odtud a zavolat mi.
Niko: Dobrá Brucie, já ti závolám.
Brucie: Ledově chladnej kámo! Ledově chladnej! Woo!

Jakmile bylo policejní auto ukradnuto, Niko volá Bruciemu, aby ho aktualizoval v dění. Palubní počítač va autě vám umožní nahlédnout do policejní databáze, která má informace o každém člověku v Liberty City s trestním rejstříkem. Niko vybírá: HLEDAT PODLE JMENA/FOTKY - a píše jméno práskače -Lyle Rivas. Jeho poslední vidění bylo na Long Road 99, Broker. Tuto adresu poté Niko zadal do GPS.

Niko: Jsem tady. Mám počítač.
Brucie: Ty seš borec, chlape! To žeru. ten práskač se jmenuje Lyle Rivas, zadej to co počítače, a měly by ti vyjet nějaký sračky o zahlédnutí. Oddělal bych ho sám, ale když mě lidi viděj, začnou kurva zdrhat, chlape! Kapíruješ co říkám? Kočky si nechtěj zahrávat s někým, kdo má pořádný bouchačky kotě.
Niko: Tohohle Rivase vysleduju.
Brucie: Chladný, kámo! Cejtim mrazení na drátě! Zavolej, až to bude, kámo.

Niko se blíží k Long Road 99, klepe na dveře. Niko říká, že má vzkaz od Brucieho. Práskáč se zeptá: "Brucie? Já myslel, že si kurva dělal prdel. Doprdele!" Rivas utíká oknem přes koupelnu a začíná honička. Ta vás může zavést i k Francisově mezinárodnímu letišti. Rivas se snaží utéct pěšky. Musí být odstraněn pro úspěch této mise.

DEMO MISE #4 - DECONSTRUCTION FOR BEGINNERS/ SKLÁDAČKA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tahle mise začíná na zámku v Algonquin, který patří Playboy X. Ten vám byl představen v začátcích hry Alžbětou. Playboy zdraví Nika, než vyjedou na střechu. "Tohle je mé město", prohlašuje. Poté Nika představí Dwayně Moore, která byla právě propuštěna z vazby.

Niko: Řekl bych, že se ti daří?
Playboy X: Jo, daří. Ale eh, ale co tož ty? Co motivuje tebe?
Niko: Hmm. No, potřebuju prachy... tohle mi je dá, zvládnu to, je mi jedno jestli budu žít nebo umřu, a někoho hledám.
Playboy X: Někoho blízkého...
Niko: Ano. Dalo by se to tak říct. Tak, k čemu potřebuješ mě?

V další scéně spolu Niko s Playboyem jedou autem. Dostanou se do nějaké stavárny v Castle Gardens, která byla nedávno koupena jedním z Playboyových kamarádů, zdravím Arabem jménem Yusuf. "Jižně od Soth Parkway je ulička, kterou musíme ovládnout". Mafie už o projektu ví a dělá to nejlepší co umí, aby nám to pokazila. Odehrála se stávka a Yusuf chce, aby Niko vypátral, kdo za ní stojí a její vůdce odstranil. "Ta kočka a já budeme sobě blízcí jako dva vězni po znehybnění."

Niko: Nevím ale, jak moc je ten plán dobrej, Playboyi. Když se zbavím těch chlápků na stavbě, objeví se další? Pokud je to věc jednoty, nebude z toho větší aféra než pár chlápků?
Playboy X: Měl by jsi většinu z nich oddělat svoji puškou, zbytek doděláš ručně. Přemístím se tak, abych mohl dohlížet na celou tu srágoru. Jakmile se zbavíš velkejch ryb, zbytek by neměl bejt problém. Až tam budeš, hodim ti údaje, kde tyhle rybky přesně plavou.

Playboy má sniperky a granáty schované v zádní části vozu. Popadnou sniperky a použijou výtah, aby se dostali na vrchol stavby. Zbavěj se stráže rozmístěných na různých jeřábech po ulici. Playboy dává Nikovi sluchátko (tlumí výstřel) a Niko poté se prodírá přímo do staveniště. Používá auto, aby se maskoval. Začíná přestřelka a Niko musí zabít vůdce unie, než se dostanou k helikoptéře.