GTA IV

GTA 1969

Recenze

Úvod

 

Grand Theft Auto: London ´69 je datadiskom ku GTA1. Atmosféra sa presunula do Londýna v roku 1969. K hraniu GTA: London ´69 potrebujete mať nainštalované GTA1, ale Rockstar Games vydalo balíček s obidvomi hrami s názvom GTA: The Director´s Cut. Na výber máte opäť z niekoľkých postáv ako napríklad Winston Henry, Walfie Vilans, Johnny Hawthorn, Maurice Caine, Rodney Morash, Charles, Jones, Mick Casey, Sid Vacant. Celkovo máte v GTA: London ´69 štyri levely a v každom je niekoľko obtiažnych misií. K tomu aby hra nadobudla reálnosť Londýna, sa do áut nasadá z pravej strany a šoféruje sa v ľavom pruhu. Autá vyzerajú staršie a po uliciach sa premávajú typické Londýnske policajné autá. V hre nie sú rádiové stanice, nahradili ich britské pesničky ktoré počuť aj keď nejazdíte.

 

 

Možnosti

 

Možnosti sa oproti GTA1 nezmenili, princíp je stále rovnaký – kradnete autá, zabíjate občanov a plníte misie. Misie plníte v telefónnych búdkach. Niekedy môžete nájsť skrytú misiu v zaparkovanom aute. V misiách si zarábate peniaze ktoré vám pomôžu dostať sa do ďalšieho levelu pretože v každom levely musíte nazbierať určitý počet dolárov aby ste sa dostali ďalej.  Občas môžete nájsť Pay ´N´ Spray garáže ktoré vám prelakujú auto a zbavia vás polície. Polícia sa oproti predošlému dielu nezmenila, stále vás bezhlavo prenasleduje a robí zátarasy. Zbrane sú stále rovnaké – 9mm, uzi, raketomet a plameňomet. Tiež sú v každom levely bonusy v podobe “Kill Frenzy“ v ktorých budete musieť behom krátkeho časového limitu s nejakým autom alebo zbraňou zabiť určitý počet ľudí alebo zničiť určitý počet áut. V GTA: London ´69 sa môžete zmocniť aj tanku a trochu si s ním užívať, zrážať, ničiť auta a pod. ale keď príde polícia tak ho ľahko zničí Uzinami (ako je to vôbec možné, keď ho štyri strely z raketometu nezničia, ale pár striel z 9 mm áno???).

 

 

Záver

 

GTA: London ´69 nie je nový diel a oproti GTA1 sa žiadnych noviniek nedočkáte, akurát iného mesta a novej atmosféry, grafiky a misií. Je to vlastne datadisk alebo takzvaný mission pack. Skalným fanúšikom nesmie chýbať ale iní hráči s ním asi pohrdnú.

 

A na záver informácia že GTA: London ´69 nie je jediný datadisk. O niečo neskôr vyšiel aj druhý mission pack s názvom GTA: London ´61, ktorý nebolo a nie je možné kúpiť, ale je zdarma na stiahnutie.

 

Stiahnuť si ho môžete tu www.rockstargames.com/gtalondon/ftp/gta1961/gtal1961.exe . Žial na rozbehanie potrebujete CD s GTA: London ´69 a to sa ťažko zháňa, takže vám ani nemôžem poskytnúť bližšie informácie o ňom. Ale keby niekto vedel o GTA: London ´61 niečo nech sa mi prosím ozve na smihla@chello.sk a ja to sem doplním.